Jesteśmy pierwszym barem wegetariańskim i wegańskim w Polsce, przez ponad dziesięć lat byliśmy jedynym takim lokalem w naszym kraju. Działalność rozpoczęliśmy w 1987 roku. Od 2013 r. jesteśmy lokalem w 100% wegańskim. Potrawy przyrządzamy od podstaw, wyłącznie z produktów roślinnych: świeżych warzyw i owoców, roślin strączkowych, kasz, orzechów, nasion oraz ziół. Nie używamy półfabrykatów, konserw ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Nasze menu zaspokoi także potrzeby osób będących na diecie bezglutenowej oraz diabetyków.

Dysponujemy dwiema salami jadalnymi: na parterze oraz na piętrze. Sala na piętrze jest idealnym miejscem do organizowania uroczystości oraz imprez prywatnych, firmowych, wydarzeń kulturalnych.

Od 27 lat promujemy zdrowy tryb życia i odżywiania, zwracamy uwagę na tragiczną sytuację zwierząt, organizujemy warsztaty, wykłady, projekcje filmów, imprezy cykliczne, min. ogólnopolski Wegański Weekend, WEGilia. Współpracujemy z organizacjami działającymi na rzecz zwierząt i środowiska, m.in. Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, Stowarzyszeniem Ekostraż, Schroniskiem dla Koni TARA, Fundacją Ekorozwoju, Fundacją Viva Polska, Stowarzyszeniem MiastoDrzew.